TCJC686M006R0100E
Mfr.Part #
TCJC686M006R0100E
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 2312
Factory Lead Time :
15 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Type :
Molded
Series :
TCJ
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
68µF