TCJC475M063S0200
Mfr.Part #
TCJC475M063S0200
Description
CAP TANT POLYMER
Surface Mount :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Max Operating Temperature :
125°C
Tan Delta :
0.06
Dissipation Factor :
6 %
Height :
2.8mm
Leakage Current :
29.6μA
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
20%
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
63V
Terminal Shape :
J BEND
Width :
3.2mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
JESD-609 Code :
e3
Ripple Current :
667mA
Length :
6mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
63V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
4.7μF