TCJC475M063R0200E
Mfr.Part #
TCJC475M063R0200E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 4.7UF 63V 2312
Tantalum - Polymer Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
4.7μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Type :
Molded
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Series :
TCJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%