TCJC335M050S0200
Mfr.Part #
TCJC335M050S0200
Description
CAP TANT POLYMER
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
3.2mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Height :
2.6mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
ESR :
200 mΩ
Capacitance :
3.3μF
Packing Method :
TR, 13 INCH
Terminal Shape :
J BEND
Mounting Feature :
Surface Mount
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Ripple Current :
667mA
Positive Tolerance :
20%
Surface Mount :
yes
Negative Tolerance :
20%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Length :
6mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Polarity :
POLARIZED
Leakage Current :
0.0165mA