TCJB336M010R0200E
Mfr.Part #
TCJB336M010R0200E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Capacitance :
33μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
B
Type :
Molded
Series :
TCJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
10V