TCJB227M004R0070E
Mfr.Part #
TCJB227M004R0070E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 1411
Tantalum - Polymer Capacitors
Voltage - Rated :
4V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Manufacturer Size Code :
B
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
220μF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz