TCJB227M004R0045E
Mfr.Part #
TCJB227M004R0045E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 1411
Tantalum - Polymer Capacitors
Series :
TCJ
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
220μF
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Factory Lead Time :
15 Weeks
Type :
Molded
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm