TCJB226M025R0100
Mfr.Part #
TCJB226M025R0100
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 1411
Tantalum - Polymer Capacitors
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Width :
2.8mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
25V
Number of Terminations :
2
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
B
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tan Delta :
0.06
Packing Method :
TR, 7 INCH
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Leakage Current :
0.055mA
Capacitance :
22µF
HTS Code :
Length :
3.5mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Series :
TCJ
Ripple Current :
830mA
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
POLARIZED
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C