TCJB157M006R0069E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCJB157M006R0069E
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
ESR (Equivalent Series Resistance) :
69mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
TCJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
B
Voltage - Rated :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
150µF