TCJB106M035R0200E
Mfr.Part #
TCJB106M035R0200E
Description
CAP TANT POLY 10UF 35V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
35V
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz