TCBD686M010CRSZ0723
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCBD686M010CRSZ0723
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 68UF 10V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TCB
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
D
Ratings :
COTS
Type :
Molded
Capacitance :
68µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz