TCBD226M020CRSZ0724
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TCBD226M020CRSZ0724
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 20V 2917
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
22µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Series :
TCB
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated :
20V