TAJA105M020RNJ
Mfr.Part #
TAJA105M020RNJ
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 1UF 20% 20V 1206
0.04
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Leakage Current :
500nA
Mount :
Surface Mount
Reference Standard :
CECC30801-005
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lead Free
Number of Pins :
2
Weight :
16.187578mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
20V
Polarity :
Polar
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height :
1.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9Ohm
Dissipation Factor :
4 %
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TAJ
Published :
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Manufacturer Size Code :
A
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
1μF