TAJA104K035KNJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAJA104K035KNJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT 0.1UF 10% 35V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
not_compliant
JESD-609 Code :
e0
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
100nF
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
J BEND
Width :
1.6mm
Polarity :
POLARIZED
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Mounting Feature :
Surface Mount
Leakage Current :
0.0005mA
Tan Delta :
0.04
Positive Tolerance :
10%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Package / Case :
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
23 Weeks
Height :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
35V