T56D107M025CSA060
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T56D107M025CSA060
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Stock
478
In Stock :
478
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Ratings :
COTS
Series :
vPolyTan™ T56
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Feature :
High Reliability
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C