T555B256K100AH
Mfr.Part #
T555B256K100AH
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Nonstandard
Description
CAP TANT POLY 25UF 100V SMD
Manufacturer :
KEMET
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
19 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.378 9.60mm
Series :
T555
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
B
Type :
Hermetically Sealed
Package / Case :
Nonstandard
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.965Lx0.335W 24.50mmx8.50mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
25µF