T550B256K100AH42510100
Mfr.Part #
T550B256K100AH42510100
Description
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
25µF
Mount :
Through Hole
Type :
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100kHz
Life (Hours) :
2000 hours
Series :
T550
Size / Dimension :
0.279Diax0.650L 7.09mmx16.51mm
Packaging :
Tray
Pbfree Code :
No
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated :
100V