T550B107K060TH42510100
Mfr.Part #
T550B107K060TH42510100
Description
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
No
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Mount :
Through Hole
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
60V
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Package / Case :
Axial
Published :
Size / Dimension :
0.279Diax0.650L 7.09mmx16.51mm