T543X337M016AHW025
Mfr.Part #
T543X337M016AHW025
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 330UF 16V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Case Code (Metric) :
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
330µF
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Life (Hours) :
2000 hours
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Feature :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mount :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C