T543X226K063AHS075
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T543X226K063AHS075
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 63V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm @ 100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
X
Capacitance :
22µF
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Feature :
High Reliability
Ratings :
COTS
Published :
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
KO-CAP® T543
Operating Temperature :
-55°C~105°C