T543V685M050ATW065
Mfr.Part #
T543V685M050ATW065
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Tolerance :
±20%
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
50V