T543V685K050AHE0657280
Mfr.Part #
T543V685K050AHE0657280
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65mOhm @ 100kHz
Series :
KO-CAP® T543
Published :
HTS Code :
Life (Hours) :
2000 hours
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Manufacturer Size Code :
V
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C