T543D685K063AHE0757280
Mfr.Part #
T543D685K063AHE0757280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 6.8UF 63V 2917
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
6.8μF
Feature :
High Reliability
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
D
ESR (Equivalent Series Resistance) :
75mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
63V