T543C107K010ATE025
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T543C107K010ATE025
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 2312
Stock
862
In Stock :
862
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Length :
6mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Width :
3.2mm
Case Code (Imperial) :
2413
Factory Lead Time :
16 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
10V
Feature :
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Ratings :
COTS
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Number of Terminations :
2
Polarity :
POLARIZED
Series :
KO-CAP® T543
Capacitance :
100μF