T543B107M010AHS1507280
Mfr.Part #
T543B107M010AHS1507280
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 100UF 10V 1411
Factory Lead Time :
17 Weeks
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated :
10V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
100μF
Manufacturer Size Code :
B
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Life (Hours) :
2000 hours
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm @ 100kHz