T543B106M025ATS1007280
Mfr.Part #
T543B106M025ATS1007280
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 10UF 25V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Series :
KO-CAP® T543
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10μF
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
2000 hours
Manufacturer Size Code :
B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated :
25V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C