T543B106M025ATE1007280
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T543B106M025ATE1007280
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 10UF 25V 1411
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Series :
KO-CAP® T543
Feature :
High Reliability
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Manufacturer Size Code :
B
Capacitance :
10μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Ratings :
COTS
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Type :
Molded
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Life (Hours) :
2000 hours
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm @ 100kHz
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm