T541X686M0DT8610
Mfr.Part #
T541X686M0DT8610
Description
CAP TANT POLY 68UF 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
68µF
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C