T541X477M010DT8710
Mfr.Part #
T541X477M010DT8710
Description
CAP TANT POLY 470UF 10V 2917
Capacitance :
470µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ratings :
COTS
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Tolerance :
±20%