T541X477K006CH8605
Mfr.Part #
T541X477K006CH8605
Description
CAP TANT POLY 470UF 6.3V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
470µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±10%