T541X476M035BT8710
Mfr.Part #
T541X476M035BT8710
Description
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
47μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm