T541X337K016AH8620
Mfr.Part #
T541X337K016AH8620
Description
CAP TANT POLY 330UF 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Manufacturer Size Code :
X
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
330µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
16V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C