T541X108M2R5DT8705
Mfr.Part #
T541X108M2R5DT8705
Description
CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
1000µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
2.5V
Tolerance :
±20%