T541X107M030CH8710
Mfr.Part #
T541X107M030CH8710
Description
CAP TANT POLY 100UF 30V 2917
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated :
30V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C