T541X107K030CH8620
Mfr.Part #
T541X107K030CH8620
Description
CAP TANT POLY 100UF 30V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Voltage - Rated :
30V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
100μF