T541X107K025DH8610
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T541X107K025DH8610
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code :
X
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Ratings :
COTS
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Reliability
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100kHz