T540B476M006BH8510
Mfr.Part #
T540B476M006BH8510
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
Capacitance :
47μF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Feature :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Number of Terminations :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Voltage - Rated :
6.3V