T540B476K006DH8710WAFL
Mfr.Part #
T540B476K006DH8710WAFL
Description
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
6.3V
Capacitance :
47μF
Packaging :
Tray
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%