T540B336K010AH8510
Mfr.Part #
T540B336K010AH8510
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
HTS Code :
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
33μF