T540B226M010DH85107280
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T540B226M010DH85107280
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Series :
KO-CAP® T540
Manufacturer Size Code :
B
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
COTS
Published :
Capacitance :
22µF
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
High Reliability
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ECCN Code :
EAR99
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm