T540B107M003DH85107280
Mfr.Part #
T540B107M003DH85107280
Description
CAP TANT POLY 100UF 3V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated :
3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
No
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm