T521W476M020ATE0407280
Mfr.Part #
T521W476M020ATE0407280
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Capacitance :
47μF
Type :
Molded
Published :
Series :
KO-CAP® T521
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
20V
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Manufacturer Size Code :
W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm