T521W476M016ATE040
Mfr.Part #
T521W476M016ATE040
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated DC :
16V
ECCN Code :
EAR99
Series :
KO-CAP® T521
Type :
Molded
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
W
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Case Code (Metric) :
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Feature :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Capacitance :
47μF