T521V686M016AHE0407280
Mfr.Part #
T521V686M016AHE0407280
Description
CAP TANT POLY 68UF 16V 2917
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mount :
Capacitance :
68µF
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
KO-CAP® T521
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Pbfree Code :
No
Factory Lead Time :
17 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
16V