T521V476M016ATE0407280
Mfr.Part #
T521V476M016ATE0407280
Description
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
2917 (7343 Metric)
Number of Terminations :
2
Capacitance :
47μF
Pbfree Code :
yes
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz