T521V476M016AHE0407280
Mfr.Part #
T521V476M016AHE0407280
Description
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ECCN Code :
EAR99
Published :
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
2917 (7343 Metric)
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Series :
KO-CAP® T521
Type :
Molded
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Manufacturer Size Code :
V
Voltage - Rated :
16V