T521V336M025ATE0407280
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T521V336M025ATE0407280
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
Manufacturer Size Code :
V
Mount :
Surface Mount
Series :
KO-CAP® T521
ECCN Code :
EAR99
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Capacitance :
33μF