T521V226M025ATE0407280
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T521V226M025ATE0407280
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 2917
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
HTS Code :
Series :
KO-CAP® T521
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Published :
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Capacitance :
22µF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm