T521V156M025ATE040
Mfr.Part #
T521V156M025ATE040
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Number of Terminations :
2
Series :
KO-CAP® T521
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Case Code (Metric) :
Capacitance :
15μF
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm