T521T336M016ATE045
Mfr.Part #
T521T336M016ATE045
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Description
CAP TANT POLY 33UF 16V 1411
Stock
76
In Stock :
76
Tantalum - Polymer Capacitors
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Series :
KO-CAP® T521
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
33μF
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Case Code (Metric) :
3528
Mounting Type :
Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Imperial) :
1411
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Terminal Shape :
J BEND
Number of Terminations :
2
Manufacturer Size Code :
T
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Leakage Current :
0.0528mA
Tolerance :
±20%
Polarity :
POLARIZED
Tan Delta :
0.08
Feature :
GENERAL PURPOSE
Ripple Current :
375mA